Globalizácia a vzdelávanie v odvetví online zábavy

 

Online zábava dnes predstavuje jeden z výborných spôsobov, ako sa v dobe pandémiu Covid-19 odreagovať. Mnoho ľudí trávi posledné týždne doma a práve online priestor, ako jeden z mála segmentov zaznamenal rast záujmu. Je to pochopiteľne, keďže mnoho ľudí zostalo z dôvodu pandémie doma a práve sociálny kontakt a zábava sa stala nedostatkovým tovarom. Trh s online zábavou a online vzdelaním bol práve jeden z mála segmentov, ktorí poslednom mesiaci vykazovali rast. Ľudia namiesto výletov zvolili počítačové hry, sledovanie online filmov a nakupovanie online produktov ako e-knihy alebo audio knihy.

Dvojsečná zbraň globalizácie

Globalizácia nám na jednej strane pomohla na strane druhej stála aj za vznikom pandémie, keďže vďaka jednoduchému cestovaniu po celom svete sa koronavírus COVID-19 rozšíril po celom svete vďaka intenzívnej leteckej alebo pozemnej doprave. V dnešnej globalizovanej dobe nie je vôbec problémom nasadnúť ráno na lietadlo a večer sa prechádzať na pláži v Thajsku. Výhody občas prinášajú aj nevýhody a dnešná padnémia je toho dôkazom.

Ďalšie z odvetví, ktoré koronavirus ovplyvnil je určite vzdelávanie. Školy, škôlky, ale aj univerzity boli zavreté a namiesto študentov v laviciach sme mohli vidieť online študentov o kupujúce svoje tablety a počítače. Ako to býva všetko zlé je občas aj k niekomu dobré a práve vzdelávanie je toho výsledkom. To, čo sa nám posledné roky nedarilo - digitalizácia školstva - sa za mesiac posunulo tam, kde sa to nedokázalo posunúť roky, a to aj bez predražených fondom a zdĺhavej byrokracii. Tento fakt nám hovorí o tom, že sme svojimi životmi naozaj zhýčkaní a pokiaľ dôjde k niečom k vážnejšiemu vieme sa oprieť a napraviť na, čo čakáme aj roky.

Ne vzdelávanie a zábavu by sme nemali zabudáť

K pokroku došlo aj k online koučingu. Rôzne štúdie, ktoré sa uskutočnili v programoch manažérskeho koučingu, ukazujú, že koučing vždy pozitívne ovplyvnil výkonnosť manažmentu. Manažéri, ktorí prešli online koučovaním, nielen preukázali lepšiu kontrolu nad obchodnými procesmi, ale prispeli aj k efektívnosti obchodných funkcií a jej celkovým činnostiam. Keďže vyučovanie manažérov slúži ako efektívny nástroj pre riadenie výkonnosti, je vždy potrebné, aby podniky našli tie najlepšie programy vyučovania pre manažérov, aby pomohli ich manažérom rozvíjať svoje zručnosti a naučiť sa, ako riešiť určité situácie alebo krízy.

Nasledujúce týždne a mesiace čakania na vakcínu a úspšenu liečbu Covidu-19 nám bude krátiť dlhé čakanie práve náš pobyt v online priestore či ho už budeme tráviť hrami, ako je Minecraft, Royal vegas alebo iné, nezabúdajme na vzdelávanie ako výborný nástroj na svoje zdokonalovanie sa počas ťažkých časov. Práve čas, ktorí investujeme dnes do svojho rozvoja môže byť ten, ktorý nám zabezpečí lepšiu budúcnosť